Η εταιρεία Επωνυμία: ΟΠΑΠ Α.Ε. και με αντικείμενο Ο ΟΠΑΠ ως μία από τις πλέον καταξιωμένες εταιρίες στον κλάδο των τυχερών παιγνίων και με το μεγαλύτερο δίκτυο σημείων πώλησης στην Ελλάδα (4.500+ πρακτορεία) έχει μπει δυναμικά στην ψηφιακή εποχή και αναπτύσσεται ραγδαία στο χώρο της τεχνολογίας. Αναζητούμε τελειόφοιτους που θέλουν να συμμετέχουν στο Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του Ομίλου ΟΠΑΠ, για το Τμήμα του IT (Linux Operator, Project Management Support, IT Helpdesk Support). επιθυμεί να απασχολήσει 2 φοιτητή/ές για εξάμηνη πρακτική άσκηση από το/τα τμήμα/τα  Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΤΕ  Μηχανικών Αυτοματισμού ΤΕ   Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ     του ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας.

Περιγραφή θέσης/σεων – καθήκοντα:

Αρμοδιότητες/Καθήκοντα: ? Να παρακολουθεί και να εντοπίζει αδυναμίες στις τεχνολογικές υποδομές της εταιρίας (Linux Operator) ? Να βοηθάει στη διαχείριση και τον συντονισμό των IT έργων, ώστε να πληρούν τα σωστά κριτήρια (Project Support) ? Να συμμετέχει στην τεχνική υποστήριξη του προσωπικού σε θέματα που συνδέονται με τους Η/Υ, τους φορητούς υπολογιστές, τα κινητά τηλέφωνα, καθώς και εταιρικές εφαρμογές (Helpdesk Support)

Απαιτούμενα προσόντα θέσης/σεων:

Προφίλ φοιτητή: ? Να είναι σπουδαστής στο τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών ή Μηχανικών Πληροφορικής/ Αυτοματισμού ? Να έχει πολύ καλή επικοινωνία στην ελληνική και αγγλική γλώσσα (γραπτά & προφορικά) ? Να χειρίζεται καλά MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) ? Να διαθέτει μεθοδικότητα και προσοχή στην λεπτομέρεια ? Να φέρεται με επαγγελματισμό και υπευθυνότητα ? Να είναι επικοινωνιακός, ομαδικός και με πολλή όρεξη για μάθηση

Διεύθυνση χώρου απασχόλησης του φοιτητή/τριας:

Λ. ΑΘΗΝΩΝ 112, ΑΘΗΝΑ

Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα:

Με email

Πληροφορίες:

Διεύθυνση:   Λ. ΑΘΗΝΩΝ 112, ΑΘΗΝΑ
Τηλ.:   210 5798872
Ε-mail:   charmantzi@opap.gr
Ιστοσελίδα Εταιρείας:   www.opap.gr

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενου να απευθύνονται στο τηλ:

2105798178

Αρμόδιος:

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ

Γενικές παρατηρήσεις – επιπλέον πληροφορίες

Εάν σε ενδιαφέρει η θέση Πρακτικής Άσκησης IT Intern, κάνε την αίτησή σου στο παρακάτω link: internships.opap.gr ή επικοινώνησε στο 210 579 8178