Η εταιρεία Επωνυμία: ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΟΤΕ) Α.Ε. και με αντικείμενο Στον Όμιλο ΟΤΕ χαιρόμαστε να προσφέρουμε την ευκαιρία σε φοιτητές & σπουδαστές να εφαρμόσουν τις γνώσεις τους σε ένα πραγματικό εργασιακό περιβάλλον, να αποκτήσουν εργασιακή εμπειρία σε όλες τις λειτουργικές μονάδες του Ομίλου μας, να εκπαιδευτούν κατά τη διάρκεια της εργασίας (on-the-job training) και να αναπτύξουν δεξιότητες που θα τους βοηθήσουν να έχουν καλύτερη απόδοση στο μέλλον. Το 2017, ο Όμιλος έδωσε την ευκαιρία σε 548 φοιτητές και σπουδαστές (ΑΕΙ,ΤΕΙ,ΙΕΚ) να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους, πραγματοποιώντας την πρακτική τους άσκηση στο σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον του Ομίλου μας. Αν θέλεις να κάνεις τα πρώτα σου επαγγελματικά βήματα μαζί μας, κάνε την αίτηση σου εδώ: http://practice.ote.gr/ επιθυμεί να απασχολήσει 30 φοιτητή/ές για εξάμηνη πρακτική άσκηση από το/τα τμήμα/τα  Διοίκησης Επιχειρήσεων   Εμπορίας & Διαφήμισης   Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ   Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΤΕ   Ηλεκτρολογίας   Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής   Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ   Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ         του ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας.

Περιγραφή θέσης/σεων – καθήκοντα:

Στον Όμιλο ΟΤΕ χαιρόμαστε να προσφέρουμε την ευκαιρία σε φοιτητές & σπουδαστές να εφαρμόσουν τις γνώσεις τους σε ένα πραγματικό εργασιακό περιβάλλον, να αποκτήσουν εργασιακή εμπειρία σε όλες τις λειτουργικές μονάδες του Ομίλου μας, να εκπαιδευτούν κατά τη διάρκεια της εργασίας (on-the-job training) και να αναπτύξουν δεξιότητες που θα τους βοηθήσουν να έχουν καλύτερη απόδοση στο μέλλον.

Απαιτούμενα προσόντα θέσης/σεων:

Απαραίτητα Προσόντα ? Σπουδαστής σχολής TEI ? Απαραίτητο το δικαίωμα πραγματοποίησης πρακτικής άσκησης ? Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας ? Ευχέρεια στη χρήση H/Y ? Γνώση Microsoft Office (ιδιαίτερα Excel & PowerPoint) Επιθυμητά Προσόντα ? Ομαδικό πνεύμα & θετική διάθεση ? Καλή επικοινωνιακή ικανότητα ? Ευελιξία-προσαρμοστικότητα (αποτελεσματικότητα σε λειτουργία υπό πίεση) ? Δημιουργικότητα Απαιτούμενες Ικανότητες/ Ιδιότητες ? Σχεδιασμός, προγραμματισμός και οργάνωση ? Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, προσοχή στη λεπτομέρεια ? Στρατηγική σκέψη, αναλυτική και συνθετική ικανότητα ? Αποτελεσματική επικοινωνία και πνεύμα ομαδικότητας ? Διαχείριση πολύπλοκων ζητημάτων αποτελεσματικά και γρήγορα

Διεύθυνση χώρου απασχόλησης του φοιτητή/τριας:

Λεωφ. Κηφισίας 99, 151 24 Μαρούσι

Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα:

Με email

Πληροφορίες:

Διεύθυνση:   Λεωφ. Κηφισίας 99, 151 24 Μαρούσι
Τηλ.:   2106111000
Ε-mail:   dmegremis@ote.gr
Ιστοσελίδα Εταιρείας:   https://www.cosmote.gr/fixed/corporate/company/career/internships

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενου να απευθύνονται στο τηλ:

210 6111000

Αρμόδιος:

Μεγρέμης Δημήτρης

Γενικές παρατηρήσεις – επιπλέον πληροφορίες