Η εταιρεία Επωνυμία: ΤΕΣΑΕ ΑΤΕ και με αντικείμενο Πρόκειται για μία από τις πρώτες εταιρείες Πληροφορικής στη Ελλάδα. Αντικείμενό μας είναι η ανάπτυξη ολοκληρωμένων λύσεων μηχανογράφησης επιχειρήσεων. Παράγουμε εξειδικευμένο λογισμικό για πλήθος επαγγελματικών κλάδων. Αναζητούμε διαρκώς ενθουσιώδη και επίδοξα στελέχη Μηχανικών Πληροφορικής, Marketing και Πωλήσεων. Βρείτε μας στο LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/tesae-sa επιθυμεί να απασχολήσει 1 φοιτητή/ές για εξάμηνη πρακτική άσκηση από το/τα τμήμα/τα  Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ     του ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας.

Περιγραφή θέσης/σεων – καθήκοντα:

Περιγραφή Θέσεως: Ανάλυση, Σχεδιασμός, Υλοποίηση και τεχνική διαχείριση Συστημάτων Πληροφορικής Συντονισμός και διαχείριση τεχνικών αναγκών των πελατών Τεχνική υποστήριξη πελατών με συμβόλαια συντήρησης Παροχή τεχνικής υποστήριξης στα στελέχη Εμπορίας της Επιχείρησης Εντοπισμό / επίλυση σφαλμάτων λογισμικού Ανάπτυξη εξειδικευμένων αναφορών και φορμών εκτύπωσης Βελτιστοποίηση λογισμικού και συντήρηση της τεκμηρίωσής του

Απαιτούμενα προσόντα θέσης/σεων:

Γνώση Windows Βασικές γνώσεις CRM, ERP συστημάτων (Εμπορικής Διαχείρισης, Λογιστικής) Εμπειρία στην σχεσιακή βάση δεδομένων MySQLΙκανότητα επικοινωνίας και αποτελεσματικής ομαδικής συνεργασίας Ευχέρεια χρήσης της Ελληνικής γραπτά και προφορικά Άριστη γνώση Αγγλικών Περισσότερα: http://www.tesae.gr/pegasus/cv01/send00.php?d31=3&d80=24

Διεύθυνση χώρου απασχόλησης του φοιτητή/τριας:

ΛΕΩΦ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 274, 15562, ΧΟΛΑΡΓΟΣ, ΑΘΗΝΑ

Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα:

Με email

Πληροφορίες:

Διεύθυνση:   ΛΕΩΦ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 274, 15562, ΧΟΛΑΡΓΟΣ, ΑΘΗΝΑ
Τηλ.:   2107489589
Ε-mail:   info@tesae.com
Ιστοσελίδα Εταιρείας:   www.tesae.gr

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενου να απευθύνονται στο τηλ:

2107489589

Αρμόδιος:

ΑΡΜΟΥΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

Γενικές παρατηρήσεις – επιπλέον πληροφορίες