Η εταιρεία Επωνυμία: CLICKMEDIA IKE και με αντικείμενο Η ClickMedia είναι ένα κορυφαίο technology agency με έδρα στην Αθήνα και από το 2006 που ξεκίνησε μέχρι σήμερα έχει καταφέρει να έχει περισσότερους από 500 πελάτες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Επεκτεινόμαστε σε νέες αγορές (συνδρομητικές mobile & cloud-based υπηρεσίες) και αναζητούμε ταλαντούχα στελέχη που θα προστεθούν στην ομάδα μας και θα μοιράζονται μαζί μας τον κοινό στόχο: να αναπτύσσουμε υπηρεσίες που θα χρησιμοποιούνται από πελάτες σε όλο τον κόσμο! επιθυμεί να απασχολήσει 1 φοιτητή/ές για εξάμηνη πρακτική άσκηση από το/τα τμήμα/τα  Εμπορίας & Διαφήμισης     του ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας.

Περιγραφή θέσης/σεων – καθήκοντα:

Στο πλαίσιο της πρακτικής θα έχετε τη δυνατότητα να ασχοληθείτε με: – Υλοποίηση και παρακολούθηση διαφημιστικών καμπανιών (Google AdWords, Facebook Ads) – Υλοποίηση καμπανιών Remarketing σε AdWords και Facebook – Ενέργειες βελτιστοποίησης διαφημιστικών καμπανιών – Δημιουργία αναφορών διαφήμισης και Analytics

Απαιτούμενα προσόντα θέσης/σεων:

Για να μπορέσετε να αντεπεξέλθετε στις απαιτήσεις, απαιτούνται: – Πολύ καλή γνώση digital marketing – Να έχετε παρακολουθήσει σεμινάρια πάνω στο Google Adwords και στο Facebook Ads – Άριστη γνώση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης – Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας – Γνώση επεξεργασίας γραφικών και εικόνας – Να έχετε περάσει με επιτυχία τις εξετάσεις πιστοποίησης για το Google Adwords (ιδανικά)

Διεύθυνση χώρου απασχόλησης του φοιτητή/τριας:

ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 52, 10679 ΑΘΗΝΑ

Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα:

Με email

Πληροφορίες:

Διεύθυνση:   ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 52, 10679 ΑΘΗΝΑ
Τηλ.:   2103387741
Ε-mail:   christina@clickmedia.gr
Ιστοσελίδα Εταιρείας:   https://www.clickmedia.gr/

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενου να απευθύνονται στο τηλ:

2103387741

Αρμόδιος:

ΠΑΝΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Γενικές παρατηρήσεις – επιπλέον πληροφορίες