Τεχνικός Βάρδιας Συστημάτων Διοδίων

Έδρα: Κέντρο Διαχείρισης Κυκλοφορίας Σχηματαρίου / Κτήριο Συντήρησης Θήβας

Η Διεύθυνση Λειτουργίας Αυτοκινητοδρόμων του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ αναζητά Τεχνικό Βάρδιας Συστημάτων Διοδίων. Η θέση αποτελεί μέλος της Διεύθυνσης Συντήρησης και Διαχείρισης Κυκλοφορίας και ασχολείται με την τεχνική υποστήριξη σε μία πληθώρα από ΗΜ στοιχεία των συστημάτων Διοδίων. Ο ρόλος θα μπορεί να έχει έδρα τις εγκαταστάσεις της εταιρείας δίπλα από τον Πλευρικό Σταθμό Διοδίων Θήβας (στο ρεύμα προς Αθήνα) ή στο Σχηματάρι (στο ρεύμα προς Λαμία).

Αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποιεί προληπτική συντήρηση και επισκευή του εξοπλισμού των συστημάτων διοδίων συμβάλλοντας στην εύρυθμη λειτουργία του σταθμού διοδίων.
  • Εγκαθιστά και αντικαθιστά στοιχεία του ηλεκτρολογικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού επεμβαίνοντας όπου απαιτείται, στοχεύοντας στην ορθή λειτουργία των συστημάτων.
  • Παρέχει τεχνική υποστήριξη στους χρήστες των συστημάτων με σκοπό την βέλτιστη εξυπηρέτηση τους και την άμεση επίλυση των προβλημάτων.
  • Δημιουργεί γραπτές αναφορές των προβλημάτων και της συχνότητας αυτών, με σκοπό την πληρέστερη ενημέρωση της διοίκησης του τμήματος στις υλοποιημένες επεμβάσεις.
  • Διαχειρίζεται και παρακολουθεί τον ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό ευθύνης του (υλικά, εργαλεία, κλπ.) καθώς και τους χώρους αποθήκευσης αυτού, εξασφαλίζοντας την καταλληλότητα τους.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΤΕΙ στον τομέα Ηλεκτρολογίας ή Μηχανολογίας
  • Τουλάχιστον 1 έτος προηγούμενης εμπειρίας στη συντήρηση Η/Μ εξοπλισμού συστημάτων ή σε ηλεκτρολογικές εργασίες βιομηχανικού εξοπλισμού
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα βαρδιών

Ιδανικό Προφίλ Υποψηφίου:

  • Συνέπεια στην εφαρμογή κανόνων & διαδικασιών
  • Πνεύμα Ομαδικής Εργασίας
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία

Κάθε ενδιαφερόμενος υποψήφιος μπορεί να αποστείλει το βιογραφικό του σημείωμα στο email hr@neaodos.gr αναγράφοντας τον κωδικό θέσης, ΤΒΣ-0224.

Τηλέφωνο Επικοινωνίας Τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού: 2103447300.